معرفی شرکت

شرکت نوین سبک ساز سبلان با نام تجاری« آراکس » در سال 1386 فعالیت خود را با خرید و نصب تجهیزات و ماشین آلات تمام اتوماتیک آلمانی (شرکت ریکرز) آغاز نمود که قدم های مثبتی در زمینه تولید محصولات محصولات بتنی پیش ساخته با کیفیت در این راه  برداشته است. همانگونه که اساتید بتن مستحضرند میزان آب مصرفی در بتن تأثیر بسزایی در مقاومت و دوام بتن داشته و مصرف بیش از حد آب باعث کاهش چشمگیر مقاومت و دوام بتن می گردد.
این شرکت با استفاده از جدیدترین تکنولوژی تراکم بتن خشک، مصرف آب در بتن را کاهش داده و نسبت آب به سیمان مخلوط بتن را از 0.55 در بتن های معمولی به 0.3 کاهش داده است.با کاهش میزان آب مصرفی در بتن عملا تراکم آن غیر ممکن می گردد و عموماً به همین دلیل بتن سازها مجبور به استفاده از آب زیاد در تولید بتن می گردند.
ویبره بسیار قدرتمند و پرس جک های 25 تنی دستگاه بلوک ماشین امکان تراکم بتن با نسبت  آب به سیمان پایین را میسر ساخته و در نهایت منجر به تولید محصولات بتنی با کیفیت که دارای مقاومت و دوام بالایی می باشند می گردد. استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک که توسط سیستم های کامپیوتر مرکزی (PLC) کنترل می گردند خطاهای انسانی در تولیدمحصول را به حداقل رسانده و نتیجه امر باعث گردیده که محصولات شرکت آراکس از کیفیت بسیار مطلوبی بر خوردار گردد.
تجربیات استفاده از محصولات شرکت نشان داده که این محصولات در طول مدت 12 سال (از شروع فعالیت شرکت) توانسته اند در سرمایی زیر 30 درجه اردبیل از مقاومت و دوام مطلوبی برخوردار باشند.
یکی دیگر از مشخصه های بازر شرکت آراکس امکان تولید انبوه محصول با کیفیت یکسان می باشد. این شرکت با دارا بودن 2500 بُرد فلزی که امکان جایگیری تمامی آنها در یک خشک کن طبقاتی به مساحت حدود 600 مترمربع وجود دارد باعث گردیده که شرکت آراکس در زمره یکی از قویترین تولید کنندگان محصولات پیش ساخته بتنی از نظر کمیت در کشور باشد.تولید 2500 مترمربع کفپوش بتنی در یک روز کاری (دو شیفت 8 ساعته) امکان فراهم نمودن مصالح پروژه های پیاده رو سازی را برای یک خیابان بطول 500 متر با دوطرف پیاده رو، برای پیمانکاران اجرا میسر می سازد.
با در نظر گرفتن موارد فوق الذکر علاوه بر کیفی بودن محصولات تولیدی، این محصولات از نظر کمی نیز در سطح بالایی قرار داشته و از معدود شرکت هایی است که تولید انبوه محصول را با کیفیت مطلوب و یکنواخت در برنامه ی کاری خود قرار داده است.
 1. پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری بلوک بتنی سقفی
 2. پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری جدول پیش ساخته بتنی
 3. پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری کفپوش بتنی
 4. پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری بلوک سیمانی سبک
 5. پروانه تحقیق و توسعه (R&D)
 1. کسب لوح تقدیر واحد نمونه کیفی استان درسال 1390 
 2. کسب لوح تقدیر واحد نمونه کیفی استان در سال 1394
 3. کسب لوح تقدیر واحد نمونه کیفی استان در سال 1389         
 4. کسب لوح تقدیر واحد نمونه کیفی استان در سال 1388
 5. کسب لوح تقدیر سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران
 6. کسب لوح تقدیر سازمان محیط زیست استان اردبیل
 7. کسب لوح تقدیر کسب واحد نمونه کیفی از سوی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
 8. کسب تندیس استاندارد ملی کشور
 9. کسب لوح تقدیر واحد نمونه کیفی استان در سال 1387